Lütfen Bekleyin
Yukarı Çık ▲

Uzmanlarımız

Uzm.Klinik Psikolog Kıymet YAMAN
Uzm.Klinik Psikolog | Aile Terapisti I ERGEN-YETİŞKİN Terapisi

Uzm. Klinik Psikolog Kıymet YAMAN

1981 yılı Çanakkale doğumludur. Lise eğitimini İbrahim Bodur Anadolu Lisesinde yapmış olup, lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Psikoloji Bölümünde, yüksek lisans eğitimini İstanbul Arel Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uzman Klinik Psikolog ünvanı alarak tamamlamıştır.

Bakırköy Mazhar Osman Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi, psikoz servisinde, anaokulları ve rehabilitasyon merkezlerinde stajlarını yapmıştır. Lisans eğitiminden sonra özel ilkokul ve anaokullarında eğitimcilere çocuk gelişimi ve psikolojisi, velilere yönelik ise aile eğitimi ve etkili iletişim seminerleri düzenlemiştir. Yüksek lisans eğitiminden sonra; dershanelerde ailelerle ergen iletişimi ve uyum sorunları üzerinde çalışmıştır. Kolej ve etüt merkezlerinde ergenlerde internet bağımlılığı ile ilgili eğitimler düzenlemiştir.
Şu an araştırmakta olduğu konu “ travmatik süreçlerde psikolojik dayanıklılık” tır.

Klinik çalışmalarını; Dinamik, Psikanalitik ve Bilişsel Davranışçı Terapi Yöntemleri ile gerçekleştirmektedir. Bireysel ve Grup Psikoterapilerini, Motivasyonel Görüşme Teknikleri, Şema Terapi, Transaksiyonel Analiz ve Çözüm Odaklı Terapi gibi teknikler kullanarak uygulamaktadır.
Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Çalışma Alanları;
Yüksek Lisans Tezi; Ergenlerde Anne Baba Algısı, Uyum Düzeyi Ve “Problemli İnternet Kullanım” İlişkisinin İncelenmesi üzerinedir.
TÜBİTAK 1001 Projesi kapsamında, “Anne-Babaya Bağlanma Ve Ontolojik İyi Oluş İlişkisi: Bir Aracı Değişken Olarak Özerklik Gelişim Algısının Kültürlerararsı Karşılaştırılması” konusunda 2016-2018 yıllarında proje asistanı olarak görev almıştır.
Ergen ve yetişkinde intihar girişim hikayesi,
Ergenlerde internet ve oyun bağımlılığı,
Ergenlerde uyum sorunu,
Aile ve Çift Terapisi,
Travma Sonrası Stres Bozukluğu ( taciz, aile içi şiddet, tecavüz vb.)
Majör Depresif Bozukluk,
Trikotillomani,
Panik Bozukluk,
Obsesif – Kompulsif Bozukluk,
Sınav Kaygısı,
Kaygı (anksiyete) Bozukluğudur.

| | | | Tümü |
X